برده هنرمند هنرمند انیمیشن طراحی کاراکتر

برده: هنرمند هنرمند انیمیشن طراحی کاراکتر والت دیزنی دنیای واقعی انیمیشن تخیل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری برگزاری بزرگداشت اکبر عبدی در جشنواره فیلم فجر

بزرگداشت «اکبر عبدی» بازیگر محبوب سینمای کشور عزیزمان ایران در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد.

برگزاری بزرگداشت اکبر عبدی در جشنواره فیلم فجر

برگزاری بزرگداشت اکبر عبدی در جشنواره فیلم فجر

عبارات مهم : ایران

بزرگداشت «اکبر عبدی» بازیگر محبوب سینمای کشور عزیزمان ایران در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین، اكبر عبدي بازیگر 57 ساله سینمای ایران، از جمله هنرمندانی است که علاوه بر برخورداری از جایگاه خاص مردمی و محبوبیت در بین نسل های مختلف، از جهت نقش آفرینی های متفاوت و جوایزی که از آن خود کرده، از جمله بازیگران موفق سینمای کشور عزیزمان ایران در ادوار جشنواره فیلم فجر بوده است.

اجاره نشين ها (داريوش مهرجويي)، گراند سينما (حسن هدايت)، اي ايران (ناصر تقوايي)، دزد عروسک ها (محمدرضا هنرمند)، سفر جادویی (ابوالحسن داودی) از جمله شاخص ترین کارهای عبدی در دهه اول فعالیت سینمایی بود ولی بی شک بازی ماندگار او در مادر (علی حاتمی) که برایش گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین بازیگر نقش دوم مرد را به ارمغان آورد، نقطه اوج فعالیت این هنرمند به شمار می رود.

عبدی که حالا علاوه بر فعالیت های تلویزیونی و تئاتری، تجربه بازی در بیش از 100 فیلم سینمایی را دارد، از ناصرالدین شاه آکتور سینما، دلشدگان و هنرپیشه تا کارهای شاخص این سال هایش مثل اخراجی ها، خوابم می آد، رسوایی، قندون جهیزیه و… همواره با امضای خود، به آفرینش خلاقانه و پرانرژی نقش ها پرداخته و به یک میزان مورد توجه مردم و کارشناسان واقع شده است است.

او که کسب نشان درجه یک فرهنگ و هنر را در کارنامه دارد، در دوره هشتم جشنواره جهت فیلم مادر و در دوره سی ام جشنواره جهت فیلم خوابم می آد گروه تحریریه سایت بلورین جشنواره فیلم فجر را به دست آورده و سه بار (در دوره یازدهم جهت فیلم هنرپیشه، در دوره هفدهم جهت فیلم جنگجوی پیروز و در دوره سی و یکم جهت فیلم رسوایی) نامزد دریافت گروه تحریریه سایت بلورین شده است است.

امسال بزرگداشت «منوچهر اسماعیلی» صداپیشه، «محمدعلی نجفی» کارگردان و «اکبر عبدی» بازیگر در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از 12 تا 22 بهمن 1396 به دبیری «ابراهیم داروغه زاده» برگزار خواهد شد.

برگزاری بزرگداشت اکبر عبدی در جشنواره فیلم فجر

واژه های کلیدی: ایران | فعالیت | بازیگر | برگزاری | جشنواره | بازیگران | بزرگداشت | سینمای ایران | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs